Календар подій КНУ імені Тараса Шевченка

 


 

Francophonie  Programs

 

1) For students who are in 5th year and study economics and are speaking both French and English, we have a program of 6 months scholarships in the Romanian branch of the French company KPMG, which is a leading company. After this internship that will take place in Romania, some students will be hired by KPMG, in Romania or in the region. This is a very interesting program for the career of students! This link gives you an information about it (but it is in French)

2) For students in 4th year who speak French, I also would like tr make a presentation about the 5 "masters 2" proposed by IFAG in Bulgaria. These masters concern "business administration", "Public management", "social and cultural entrepreneurship", "management in tourism" and "advice, expertise and public action". These programs are delivered in Sofia, Bulgaria, but with foreign teachers and allow to receive a French diploma. These are excellent opportunities for ukrainian students.

 


 Ризький технічний університет МІЖНАРОДНА ЛІТНЯ ШКОЛА

 

«Квиток у майбутнє» Серпня 17-28, 2015 - Рига і Латгалія область

 

Інститут енергетичних систем і навколишнього середовища (IESE) і Відділ міжнародних зв'язків (IRD) Ризького технічного університету (RTU) запрошує студентів з усього світу, які цікавляться сталим розвитком, інноваційними технологіями в області клімату, біо-економіки, поновлюваних джерел енергії, виробництва і споживання енергії та інновацій взяти участь у Міжнародній літній школі «Квиток у майбутнє». Для участі у заході запрошуються студенти, які закінчили мінімум один рік навчання на момент старту Літньої школи, вільно володіють англійською мовою, охочі оцінити досвід кваліфікованих фахівців і насолодитися творчою роботою. Робота Літньої школи «Квиток у майбутнє» стартує з 17 серпня по 28, 2015 в Ризі і Латгальському регіоні, Латвія.

 

Sustainable development and renewable energy resources, which are of high importance in the indastry nowadays all over the world, are only a few of the topics civered in this Sammer University, wich takes place in Riga and Latgale region (Latvia) from 17th to 28th of August, 2015.

 

 


З метою підтримки процесу створення демократичних інститутів і розвитку суспільного капіталу в Україні в рамках короткострокового освітнього циклу, Уряд Республіки Польща запроваджує Стипендіальну програму «Польський Еразмус для України» на 2014/2015 навчальний рік.

 

Профілі навчання в рамках Стипендіальної програми «Польський Еразмус для України»: управління, європеїстика, економіка, адміністрація та технічні науки (за винятком медичних напрямків, академій мистецтв  і сучасної філології (неофілології)).

 

Програма передбачає два семестри навчання у вищих навчальних закладах Республіки Польща, після закінчення Програми учасники зобов’язані повернутися в Україну для завершення початого циклу навчання у своєму навчальному закладі.

 

Навчання студентів і аспірантів, які будуть прийняті до участі у Програмі, проходитиме за рахунок державного бюджету Республіки Польща.

 

Набір учасників Програми відбуватиметься у два етапи.

 

На першому етапі 100 студентів, які будуть відібрані наприкінці вересня – початку жовтня ц.р., розпочнуть навчання у першому семестрі 2014/2015 навчального року.

 

На другому етапі, на якому передбачено 400 місць для студентів та 50 для аспірантів, конкурс відбудеться наприкінці грудня ц.р. – на початку січня 2015 р. і стосуватиметься осіб з усієї України, але в першу чергу осіб із вищезгаданих регіонів. Заняття розпочнуться у другому семестрі з лютого 2015 р.

 

Строки прийому заявок

 

Другий тур - прийом документів до 12 січня 2015 року.

 

Докладніше дивіться http://mon.gov.ua/ua/messages/37359-dlya-studentiv-i-aspirantiv-z-krimu-ta-donbasu-ogolosheno-konkurs-dlya-uchasti-u-stipendialniy-programi-polskiy-erazmus-dlya-ukrayini

 

---------------------------------

 

http://erasmusplus.org.ua/novyny/119-seminar-shchodo-indyvidualnykh-mozhlyvostei-dlia-uchasti-u-prohrami-erazmus-ta-inshykh-prohramakh-yes.html

 

5 листопада 2014 року відбудеться семінар щодо можливостей, які Європейський Союз відкриває для української молоді, студентів, аспірантів, докторантів та викладачів (в рамках Інформаційних днів Еразмус+).
ЩО? Протягом семінару планується обговорити:
- правила участі в програмах кредитної і ступеневої мобільності Еразмус+;
- можливості навчання та отримання стипендій від урядів держав-членів ЄС в рамках національних освітніх програм;
- умови участі у конкурсах та отримання стипендій для проведення досліджень в рамках програми «Горизонт 2020»;
- можливості молодіжного співробітництва та правила участі у напряму «Молодь» програми Еразмус+.

 

ХТО? Семінар передбачає участь представників SALTO Східна Європа та Кавказ, Національного інформаційного центру зі співробітництва з ЄС у сфері науки і технологій, представників посольств країн ЄС в Україні, Національного Еразмус+ офісу в Україні і Представництва ЄС в Україні.

 

ДЕ? Національний університет харчових технологій, м.Київ, вул.Володимирська, 68, 2-й поверх, конференц-зал.

 

КОЛИ? 5 листопада 2014, 14:00-18:00

 

ЯК? Реєстрація на захід не обов'язкова, вхід вільний. Запрошуємо міжнародні відділи розповсюдити інформацію про семінар та повідомити про кількість учасників від ВНЗ за контаками.

 

Контакти: Національний Еразмус+ офіс в Україні; +380442866668This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. ;www.erasmusplus.org.ua

 

Запрошуємо учасників ознайомитись з умовами участі в конкурсах індивідуальної мобільності:

 

Стипендії на короткострокову мобільність: http://www.erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/indyvidualni-hranty/kredytna-mobilnist.html

 

Стипендії на ступеневу мобільність: http://www.erasmusplus.org.ua/erasmus/ka1-navchalna-mobilnist/indyvidualni-hranty/stupeneva-mobilnist.html


 

  

 

 

Оголошено конкурси програми Еразмус+

 

Еразмус+ – це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді і спорту.
У рамках оголошеного конкурсу програми Еразмус+ у сфері вищої освіти університети України мають можливість створювати партнерства з вищими навчальними закладами держав-членів ЄС та інших країн, запроваджувати міжнародний обмін студентами та викладачами, модернізувати навчальні програми, зміцнювати зв'язки між університетами і суспільством, поширювати ідеї об'єднаної Європи тощо.

 

Дізнатись про напрями освітньої програми ЄС, правила та умови участі представники українських ВНЗ зможуть під час Всеукраїнського інформаційного дня Програми Європейського Союзу Еразмус+.

 

Захід відбудеться 4 листопада 2014 року у Національному університеті харчових технологій за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 68, конференц-зал (2-й поверх).
Всеукраїнський інформаційний день Еразмус+організовано Національним Еразмус+ офісом в Україні у тісній співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні, за підтримки Міністерства освіти і науки України та Виконавчого агентства ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури за організаційної підтримки Національного університету харчових технологій.

 

До участі запрошено Першого заступника Міністра освіти і науки України І.Р. Совсун,  керівника відділу економічної співпраці, соціального та регіонального розвитку Представництва ЄС в Україні Хуану Мера Кабелло, експертів Виконавчого агентства з питань освіти, аудіовізуальних засобів і культури, Брюссель, ректорів, проректорів провідних вітчизняних ВНЗ.

 

В рамках Інформаційного дня буде представлено:

 

- загальний огляд програми та напрями Еразмус + у сфері вищої освіти;

 

- правила та умови участі українських вищих навчальних закладів у конкурсах програми співпраці за напрямами: «навчальна мобільність», «розвиток потенціалу вищої освіти» (колишня програма Темпус), «Жан Моне»;

 

- рекомендації з підготовки проектних заявок і як працювати з інструкціями;

 

- кращий досвід найбільш успішних проектів програми Темпус, що може бути застосований для підготовки проектів Еразмус+.

 

Участь в Інформаційному дні безкоштовна, за попередньої реєстрації. Щоб зареєструватися, до 3 листопада 2014 р. необхідно заповнити електронну форму: 

 

 

Інформацію про деталі конкурсу можна також отримати на сайті: http://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding_en або сайті Національного Еразмус+ офіс в Україні www.erasmusplus.org.ua

 

Відділ міжнародного співробітництва

 

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

 


 

5 березня - Інформаційний день програми Еразмус+

5 березня 2014 р. в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка проходитиме «Інформаційний день програми Еразмус+ у вищій освіті», організований Національним Темпус-офісом в Україні (Національний Еразмус+ офіс в Україні) у тісній співпраці з Представництвом Європейського Союзу в Україні та за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Під час Інформаційного дня буде представлено нову освітню програму ЄС Еразмус+, що реалізовуватиметься протягом 2014-2020 років, та можливості міжнародного співробітництва, відкриті для ВНЗ, викладачів, студентів в рамках програм Еразмус+, Еразмус Мундус, Жан Моне на даний час. Крім того, буде зроблено аналіз результатів шостого конкурсу програми Темпус ІV.

Незважаючи на те, що програма Еразмус+ запроваджена поки що не повною мірою, вже відкрито конкурси за напрямами: КА 1 – Академічна мобільність; КА 2 – Альянси знань та окремий напрям Жан Моне.

Продовжується набір студентів на навчання за магістерськими програмами та на стажування в рамках програми Еразмус Мундус на 2014-2015/2016 рр. Конкурс КА 2 – Розвиток потенціалу вищої освіти (ex-Tempus), ще не оголошено.

На захід запрошуються співробітники університету, відповідальні за розвиток міжнародних зв’язків та проектну діяльність, а також викладачі, аспіранти, студенти, зацікавлені в розробці, запроваджені проектів та участі в програмах Еразмус+, Еразмус Мундус, Жан Моне.

Інформаційний день включатиме два дні: перший день - презентаційні сесії, другий день – консультації за попереднім записом.

Мова заходу - українська. Матеріали презентацій англійською та українською мовами буде розміщено на сайті Національного Темпус-офісу в Україні (http://www.tempus.org.ua) не пізніше понеділка 3 березня. Просимо роздрукувати та взяти з собою у разі необхідності.

Реєстрація на захід є обов’язковою.

Для реєстрації співробітники університету мають надіслати лист-запит на електронну пошту Відділу міжнародного співробітництва This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. до 3 березня 2014 р (включно), вказавши:

-          Прізвище, ім’я, по батькові учасника

-          Посада, кафедра. факультет/інститут

-          Контакти (телефон, е-адреса)

Участь в Інформаційних днях є безкоштовною. Кава-брейки та промоційні матеріали забезпечуються зареєстрованим учасникам.

За додатковою інформацією звертайтесь:

Національний Темпус-офіс в Україні, http://www.tempus.org.ua/, тел. 044-2866668; 0443322645, електронна пошта: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Відділ міжнародного співробітництва КНУТШ, тел.: (044) 239-31-50, електронна пошта: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Програма Інформаційного дня програми Еразмус+

5 березня 2014 р.

Захід відбудеться в приміщенні Головного навчального корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 329 (3-й поверх). Проїзд: станції метро «Університет», «Площа Льва Толстого».

9:30     Реєстрація учасників

10:00   Відкриття заходу

Представництво ЄС в Україні (уточнюється)

Представник Міністерства освіти і науки України (уточнюється)

Представник Національної академії педагогічних наук України (уточнюється)

Представник Національного університету імені Тараса Шевченка (уточнюється)

Модератор: Світлана ШИТІКОВА, директор проекту ЄС «Національний Темпус-офіс в Україні» (Національний Еразмус+ Офіс, НЕО)

10:20 Програма ЕРАЗМУС+: огляд і перспективи (інформація корисна для вищих навчальних закладів України, зокрема відділів міжнародних зв'язків, викладачів, інших організацій)

Світлана ШИТІКОВА, НТО (НЕО) в Україні

10:35 Запитання – відповіді

10:45   Напрям Програми ЕРАЗМУС+ «ЖАН МОНЕ» (інформація корисна для вищих навчальних закладів України, зокрема відділів міжнародних зв'язків, викладачів)

Олена ОРЖЕЛЬ, НТО (НЕО) в Україні

11:15 Запитання – відповіді

11:30   Перерва на каву

11:50   Напрям Програми ЕРАЗМУС+ «Спільні магістерські програми» – співпраця університетів з реалізації спільних програм (інформація корисна для: представників ВНЗ, зокрема відділів міжнародних зв'язків, викладачів, інших освітніх організацій)

Світлана БАЦЮКОВА, НТО (НЕО) в Україні

12:20 Запитання – відповіді

12:30   Напрям Програми ЕРАЗМУС+ «Проекти співпраці»: Альянси знань, Стратегічне партнерство, Розвиток потенціалу вищої освіти (Capacity Building – ex-TEMPUS) (інформація корисна для: представників ВНЗ, зокрема відділів міжнародних зв'язків, викладачів, інших освітніх організацій)

Світлана ШИТІКОВА, НТО (НЕО) в Україні

13:00   Запитання – відповіді

13:10   Перерва на обід/ каву

14:00   Засоби електронної реєстрації – Портал учасників Програми ЕРАЗМУС+ (Participant Portal) (інформація корисна для відділів міжнародних зв'язків)

Світлана ШИТІКОВА, НТО (НЕО) в Україні

14:40 Запитання – відповіді

15:00 Освітні програми ЄС: можливості для студентів і викладачів - ГРАНТИ НА МОБІЛЬНІСТЬ ЄС та інші освітні програми держав-членів ЄС (інформація корисна для: СТУДЕНТІВ (Бакалаврів, магістрів, аспірантів, докторантів), ВИКЛАДАЧІВ, ВІДДІЛІВ МІЖНАРОДНИХ ЗВ'ЯЗКІВ)

Представники посольств (за згодою), НТО (НЕО) в Україні

16:30-17:00    Спілкування та кава


 

  Еразмус Мундус EMP-AIM та ELECTRA

18 грудня в головному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся інформаційний день проектів Еразмус Мундус EMP-AIM та ELECTRA.

Під час презентацій студенти та співробітники нашого університету ознайомились з умовами участі та подачі заявок на отримання стипендій Європейського Союзу Еразмус Мундус для навчання та проведення досліджень в європейських університетах-партнерах.

У заході взяли участь також іноземні студенти з Університету Саленто, Університету Миколаса Ромеріса та Братиславського університету імені Яна Коменського, які перебувають у нашому університеті в рамках програми обмінів Еразмус Мундус. Вони розповіли про свої міста, про навчання в їхніх університетах та інші освітні можливості.

Проект Еразмуc Мундус EMP-AIM http://emp-aim.mruni.eu/  приймає заявки на отримання стипендій на навчання та дослідження для студентів, магістрів, аспірантів, вчених та науково-педагогічних працівників у таких галузях знань: 

 • право,
 • соціальні науки,
 • бізнес та менеджмент,
 • освіта та педагогіка,
 • мови та філологія,
 • математика та інформатика,
 • природничі науки.

Термін подачі онлайн заявок на участі в проекті EMP-AIM відкрито з 20 листопада 2013 року по 25 лютого 2014 року включно.

Академічна мобільність проходитиме у 8 університетах Європи:

Проект Еразмус Мундус ELECTRA http://www.electra-project.eu/ пропонує можливість навчання, наукового та професійного стажування в рамках проектів з

-          вивчення навколишнього середовища,

-          енергетики,

-          раціонального використання природніх ресурсів,

-          інформаційного менеджменту, тощо.

Конкурс відкрито з 7 грудня 2013 до 31 січня 2014.
Університети-партнери ЄС

 • Ольденбурзький університет імені Карла фон Осецького, Німеччина, координатор проекту
 • Університет хімічних технологій та металургії, м. Софія, Болгарія
 • Університет Оулу, Фінляндія,
 • Університет м. Лімерік, Ірландія
 • Політехнічний університет Туріну, Італія,
 • Ягеллонський університет, Польща
 • Університет Міньо в Бразі, Португалія
 • Політехнічний університет м. Валенсія, Іспанія

Кожний стипендіат Erasmus Mundus отримує щомісячну стипендію, покриття витрат на навчання/участь (де необхідно), покриття витрат на подорож та страхування (здоров’я, нещасний випадок та подорожування).

 


ATHENA Workshop Ukraine

Fostering Sustainable and Autonomous Higher Education Institutions

Hosted by Taras Shevchenko National University of Kyiv, Kiev, Ukraine
6 November 2013 

 

University autonomy and financial sustainability are key conditions enabling universities to fulfil their mission. Reforms of the governance and funding systems are therefore a crucial element in the modernisation of higher education. EUA’s work in this area is now taken up by the ATHENA project, which aims to contribute to the development, reform and modernisation of higher education systems in the partner countries Armenia, Moldova and Ukraine by fostering policy development at system-level and capacity-building at institutional level. 

 

The ATHENA Workshop Ukraine is a system-level event bringing together the main national higher education stakeholders, including university representatives and public authorities, to discuss university autonomy and funding in Ukraine. The workshop will take stock of the state of play, foster a national policy dialogue and formulate concrete recommendations to promote governance, autonomy and funding reforms in Ukraine. International experts will discuss with Ukrainian participants the challenges and opportunities of the higher education reform and its implementation. One of the main outcomes of the workshop will be the development of concrete roadmaps for autonomy and funding reforms and their implementation at national level.

 

Registration Information

Audience

This workshop is aimed exclusively at the national audience in Ukraine. It should be of interest to university leaders (rectors, vice-rectors, heads of administration etc.), university managers (notably finance directors, human resources managers), academic leaders (deans etc.), ministry representatives, representatives of funding bodies and other people concerned with governance and funding reforms in higher education.

Organised and hosted by

The workshop will take place at Taras Shevchenko National University of Kyiv, Kiev, Ukraine.

It is organised by EUA in cooperation with the Ukrainian partner institutions:

 

Supported by

 

The workshop is part of the ATHENA project, which is supported by the TEMPUS Programme of the European Union. This website reflects the views only of the author, and the European Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein. 

 

 

 


 

 

 

With the support of the LLP of the European Union

 

Department of World Economy and International Economic Relations was selected for the grant for implementing its project

“University Courses in European Economic Integration”

 

Department of World Economy and International Economic Relations of Institute of International Relations of Taras Shevchenko National University of Kyiv was selected for the grant for implementing its project “University Courses in European Economic Integration” (Project N°. 542395-LLP-1-2013-1-UA-AJM-CH) with the support of the Lifelong Learning Program of the European Union (in particular Jean Monnet Program).

 

The Project will last for 3 years (2013-2016) and establishes the Jean Monnet Chair in Department of World Economy and International Economic Relations. It aims at teaching courses and modules in European economic integration:

-                     Competition Policy of the EU;

-                     The EU Regulation of International Economic Relations;

-                     Social Policy in the EU;

-                     The EU in the World Economy;

-                     Foreign Trade Regulation in the EU.

 

The courses will be delivered to regular and extramural Bachelor and Master Students of Institute of International Relations, civil servants of the Cabinet of Ministers of Ukraine, students of the summer school.

 

Also the Project envisages research in European integration, holding the conference “Methods of Teaching Courses on the Economy of European Integration” for lectures of other higher educational institutions of Ukraine, publishing teaching materials and other deliverables.